Kavelscout

Familiewoning in de achtertuin: wat mag straks en hoeveel ruimte is er?

Naar verwachting vanaf 1 januari 2027 mag u een woning voor uw ouders of kinderen in de achtertuin bouwen zonder vergunning. Wat mag er, hoe groot, en in hoeveel tuinen past het? Stand: september 2026.

In Nederland heeft 32% van de woningen met een eigen perceel ruimte voor een familiewoning van 50 m² of meer, zonder vergunning. Dat zijn 1.407.831 van de 4.331.803 woningen die wij doorrekenden, in alle 342 gemeenten. In kernen tot 2.000 woningen is dat 49%, in steden boven 10.000 woningen 21%. Ruimte voor 30 m² of meer: 58%.

Wat verandert er?

Nu mag u een woning in de achtertuin zonder vergunning alleen gebruiken voor mantelzorg, met een verklaring van een arts of wijkverpleegkundige. Het Besluit versterking regie volkshuisvesting maakt naar verwachting vanaf 1 januari 2027 ook een familiewoning vergunningvrij: voor ouders en kinderen, ook adoptie- en pleegkinderen, zonder mantelzorgverklaring en zonder melding (Volkshuisvesting Nederland).

Wanneer precies? Het besluit lag sinds juli 2026 bij de Raad van State. Die bracht op 22 oktober 2026 advies uit. Wat daarin staat, wordt openbaar als het besluit in het Staatsblad verschijnt. De datum schoof al eerder op; eerder was 1 juli 2026 het doel. Wij werken deze pagina bij zodra het besluit is gepubliceerd.

Wat kost een familiewoning?

Aanbieders van kant-en-klare woningen noemen vanaf-prijzen van ongeveer € 70.000 (Opus Pod) tot € 175.000 (Mantelzorgwoning Experts), inclusief btw. Wat er in de prijs zit, zoals transport, fundering en aansluitingen, verschilt per aanbieder. In een onderzoek van Achmea, MantelzorgNL en ZorgSaamWonen noemt 80% van de 45-plussers die een mantelzorgwoning overwegen de kosten het grootste obstakel (Achmea, oktober 2024).

Hoeveel mag u bijbouwen?

Alle bijgebouwen op het achtererf samen mogen niet groter zijn dan een maximum dat meegroeit met de tuin (Informatiepunt Leefomgeving). Een garage of schuur die er al staat, telt mee.

Achtertuin (achter de voorgevel)Bijgebouwen samen maximaal
60 m²30 m²
100 m²50 m²
200 m²70 m²
300 m²90 m²
500 m²110 m²
900 m²150 m²

Hoeveel ruimte is er in Nederland?

Wij rekenden voor elke woning met een eigen perceel uit hoeveel m² er in de achtertuin nog zonder vergunning bij mag, na aftrek van de garage of schuur die er al staat. Waarom 50 m²? Dat is de maat die de meeste gemeenten als minimum voor een zelfstandige woning vragen bij woningsplitsing.

Per provincie

ProvincieGemeentenWoningen≥ 30 m²≥ 50 m²≥ 75 m²
Drenthe12154.31377%53%24%
Groningen10149.43871%48%23%
Fryslân18205.25669%45%20%
Limburg31329.05072%44%18%
Zeeland13132.67566%41%18%
Overijssel25336.18265%39%14%
Gelderland51569.90964%36%14%
Noord-Brabant56736.49161%34%13%
Flevoland6118.36559%29%11%
Utrecht26319.52549%23%8%
Noord-Holland44576.19448%23%8%
Zuid-Holland50704.40543%19%6%

Per gemeente

GemeenteProvincieWoningen≥ 30 m²≥ 50 m²≥ 75 m²
's-GravenhageZuid-Holland48.40138%14%3%
's-HertogenboschNoord-Brabant34.52052%27%8%
Aa en HunzeDrenthe8.90383%64%34%
AalsmeerNoord-Holland8.56757%28%11%
AaltenGelderland8.96373%45%18%
AchtkarspelenFryslân8.45176%51%23%
AlblasserdamZuid-Holland4.78343%16%6%
AlbrandswaardZuid-Holland6.91550%26%9%
AlkmaarNoord-Holland29.64343%17%5%
AlmeloOverijssel21.90168%35%11%
AlmereFlevoland54.14547%18%7%
Alphen aan den RijnZuid-Holland26.05743%19%7%
Alphen-ChaamNoord-Brabant3.81068%46%24%
AltenaNoord-Brabant16.52265%40%17%
AmelandFryslân1.07175%49%18%
AmersfoortUtrecht38.25645%17%5%
AmstelveenNoord-Holland16.76838%13%4%
AmsterdamNoord-Holland45.76028%10%3%
ApeldoornGelderland43.67266%33%10%
ArnhemGelderland31.78552%20%5%
AssenDrenthe19.23373%43%12%
AstenNoord-Brabant4.69067%41%16%
Baarle-NassauNoord-Brabant2.37765%42%21%
BaarnUtrecht6.56555%25%9%
BarendrechtZuid-Holland12.08948%22%6%
BarneveldGelderland16.52961%36%13%
BeekLimburg5.24181%55%25%
BeekdaelenLimburg12.83780%56%27%
BeeselLimburg4.35876%47%18%
Berg en DalGelderland9.09571%43%17%
BergeijkNoord-Brabant6.79670%46%22%
Bergen (L)Limburg4.49576%48%23%
Bergen (NH)Noord-Holland9.60159%36%16%
Bergen op ZoomNoord-Brabant18.76154%29%11%
BerkellandGelderland13.46472%47%19%
BernhezeNoord-Brabant10.17771%46%19%
BestNoord-Brabant9.96364%36%9%
BeuningenGelderland8.44371%43%17%
BeverwijkNoord-Holland8.96734%12%3%
BladelNoord-Brabant7.08968%42%18%
BlaricumNoord-Holland3.89377%47%19%
BloemendaalNoord-Holland6.64872%46%24%
Bodegraven-ReeuwijkZuid-Holland10.23549%29%13%
BoekelNoord-Brabant3.77972%46%19%
Borger-OdoornDrenthe8.97883%65%38%
BorneOverijssel7.78974%47%12%
BorseleZeeland7.97177%51%22%
BoxtelNoord-Brabant9.55861%35%14%
BredaNoord-Brabant46.33556%26%9%
BronckhorstGelderland11.88173%50%24%
BrummenGelderland6.13171%42%19%
BrunssumLimburg8.59668%36%10%
BunnikUtrecht5.04263%30%8%
BunschotenUtrecht6.55848%20%4%
BurenGelderland8.62171%49%23%
Capelle aan den IJsselZuid-Holland11.82841%13%3%
CastricumNoord-Holland11.36360%28%9%
CoevordenDrenthe11.59176%57%29%
CranendonckNoord-Brabant7.28875%50%24%
CulemborgGelderland8.42446%22%5%
DalfsenOverijssel9.94973%50%20%
DantumadielFryslân5.40684%64%33%
De BiltUtrecht10.72067%42%19%
De Fryske MarrenFryslân17.18578%59%29%
De Ronde VenenUtrecht12.14758%29%12%
De WoldenDrenthe7.82479%60%31%
DelftZuid-Holland15.93225%7%2%
Den HelderNoord-Holland19.02644%16%5%
DeurneNoord-Brabant10.10568%43%20%
DeventerOverijssel25.56151%25%9%
DiemenNoord-Holland5.09928%8%1%
Dijk en WaardNoord-Holland27.28658%28%10%
DinkellandOverijssel7.71679%58%24%
DoesburgGelderland2.79561%31%11%
DoetinchemGelderland18.20265%37%12%
DongenNoord-Brabant8.47960%33%12%
DordrechtZuid-Holland27.73536%13%3%
DrechterlandNoord-Holland6.64374%53%24%
DrimmelenNoord-Brabant9.25166%39%15%
DrontenFlevoland12.85279%52%18%
DrutenGelderland5.81275%48%17%
DuivenGelderland7.77066%35%9%
Echt-SusterenLimburg11.13280%55%25%
Edam-VolendamNoord-Holland12.64238%16%6%
EdeGelderland30.75658%30%11%
EemnesUtrecht3.22052%23%6%
EemsdeltaGroningen13.47172%47%22%
EerselNoord-Brabant6.72874%49%24%
Eijsden-MargratenLimburg9.37579%53%21%
EindhovenNoord-Brabant50.17449%20%6%
ElburgGelderland6.48556%31%13%
EmmenDrenthe31.81077%50%22%
EnkhuizenNoord-Holland5.55142%20%6%
EnschedeOverijssel39.26357%28%9%
EpeGelderland9.30868%46%23%
ErmeloGelderland6.85467%41%18%
Etten-LeurNoord-Brabant13.44456%27%11%
GeertruidenbergNoord-Brabant6.46053%25%8%
Geldrop-MierloNoord-Brabant12.05365%34%12%
Gemert-BakelNoord-Brabant9.51166%40%16%
GennepLimburg5.47675%49%22%
Gilze en RijenNoord-Brabant7.85466%35%13%
Goeree-OverflakkeeZuid-Holland15.40157%34%14%
GoesZeeland11.60966%37%14%
GoirleNoord-Brabant7.73260%33%12%
Gooise MerenNoord-Holland17.21353%25%8%
GorinchemZuid-Holland8.24453%26%8%
GoudaZuid-Holland18.39033%12%2%
GroningenGroningen40.03553%30%11%
Gulpen-WittemLimburg4.92574%55%27%
HaaksbergenOverijssel8.04372%45%16%
HaarlemNoord-Holland32.44819%4%1%
HaarlemmermeerNoord-Holland41.54553%25%8%
HalderbergeNoord-Brabant9.57266%42%17%
HardenbergOverijssel20.74577%54%22%
HarderwijkGelderland11.79956%29%9%
Hardinxveld-GiessendamZuid-Holland4.83252%24%8%
HarlingenFryslân4.77351%31%11%
HattemGelderland3.78164%39%17%
HeemskerkNoord-Holland9.20247%21%7%
HeemstedeNoord-Holland7.56965%34%8%
HeerdeGelderland5.42267%43%20%
HeerenveenFryslân14.87073%49%23%
HeerlenLimburg22.15263%32%10%
Heeze-LeendeNoord-Brabant5.96976%52%23%
HeilooNoord-Holland7.89966%33%10%
HellendoornOverijssel10.69371%45%20%
HelmondNoord-Brabant23.43459%31%9%
Hendrik-Ido-AmbachtZuid-Holland9.48646%19%5%
HengeloOverijssel23.23562%31%8%
Het HogelandGroningen15.47378%55%27%
HeumenGelderland5.25873%46%18%
HeusdenNoord-Brabant13.91363%37%13%
HillegomZuid-Holland6.33243%19%7%
HilvarenbeekNoord-Brabant5.61571%46%19%
HilversumNoord-Holland21.94345%17%6%
Hoeksche WaardZuid-Holland27.62454%28%11%
Hof van TwenteOverijssel10.74574%51%21%
Hollands KroonNoord-Holland16.39969%42%19%
HoogeveenDrenthe15.52770%45%17%
HoornNoord-Holland20.27149%21%6%
Horst aan de MaasLimburg14.62072%46%21%
HoutenUtrecht13.22152%23%5%
HuizenNoord-Holland11.16761%24%8%
HulstZeeland10.79076%53%27%
IJsselsteinUtrecht8.69936%15%4%
Kaag en BraassemZuid-Holland7.71755%33%13%
KampenOverijssel15.55855%32%9%
KapelleZeeland4.45572%42%16%
KatwijkZuid-Holland12.62530%13%4%
KerkradeLimburg13.25067%35%11%
KoggenlandNoord-Holland7.80267%43%18%
Krimpen aan den IJsselZuid-Holland6.47847%18%6%
KrimpenerwaardZuid-Holland15.79850%29%13%
LaarbeekNoord-Brabant7.43966%39%15%
Land van CuijkNoord-Brabant28.67570%46%21%
LandgraafLimburg11.94473%42%15%
LandsmeerNoord-Holland3.08351%32%14%
LansingerlandZuid-Holland17.88650%27%8%
LarenNoord-Holland3.80369%43%20%
LeeuwardenFryslân36.75752%29%11%
LeidenZuid-Holland20.32826%7%1%
LeiderdorpZuid-Holland6.35133%12%3%
Leidschendam-VoorburgZuid-Holland13.24046%16%4%
LelystadFlevoland23.99867%30%12%
LeudalLimburg13.34181%58%27%
LeusdenUtrecht9.30857%26%9%
LingewaardGelderland14.81468%42%15%
LisseZuid-Holland6.07947%19%7%
LochemGelderland11.03876%53%27%
Loon op ZandNoord-Brabant7.21964%36%13%
LopikUtrecht4.28254%32%14%
LosserOverijssel7.63275%48%18%
MaasdrielGelderland8.23170%46%20%
MaasgouwLimburg8.97280%55%23%
MaashorstNoord-Brabant17.09768%42%16%
MaassluisZuid-Holland6.73034%10%2%
MaastrichtLimburg23.94656%29%8%
MedemblikNoord-Holland14.03074%52%22%
MeerssenLimburg6.52782%56%26%
MeierijstadNoord-Brabant26.67863%37%14%
MeppelDrenthe10.51168%40%13%
MiddelburgZeeland14.80058%29%11%
Midden-DelflandZuid-Holland5.36744%23%9%
Midden-DrentheDrenthe11.08180%59%27%
Midden-GroningenGroningen18.12574%52%25%
MoerdijkNoord-Brabant11.65562%40%17%
MolenlandenZuid-Holland12.42859%38%19%
MontferlandGelderland10.28572%46%18%
MontfoortUtrecht4.23144%26%10%
Mook en MiddelaarLimburg2.77375%52%26%
Neder-BetuweGelderland6.29566%38%15%
NederweertLimburg5.69777%50%23%
NieuwegeinUtrecht15.54443%15%3%
NieuwkoopZuid-Holland8.40758%36%19%
NijkerkGelderland12.86157%29%9%
NijmegenGelderland35.07553%22%5%
NissewaardZuid-Holland22.47539%13%4%
Noardeast-FryslânFryslân15.02673%50%24%
Noord-BevelandZeeland3.90067%44%21%
NoordenveldDrenthe10.42179%56%24%
NoordoostpolderFlevoland14.87174%51%20%
NoordwijkZuid-Holland11.33743%23%10%
Nuenen, Gerwen en NederwettenNoord-Brabant8.56374%45%16%
NunspeetGelderland7.44164%38%15%
OegstgeestZuid-Holland6.59653%23%7%
OirschotNoord-Brabant6.43365%40%18%
OisterwijkNoord-Brabant10.25469%41%18%
OldambtGroningen12.21576%53%27%
OldebroekGelderland6.93661%35%14%
OldenzaalOverijssel9.47861%34%9%
Olst-WijheOverijssel5.93771%48%21%
OmmenOverijssel6.12874%53%25%
Oost GelreGelderland10.31171%46%16%
OosterhoutNoord-Brabant16.30959%30%9%
OoststellingwerfFryslân8.22778%56%27%
OostzaanNoord-Holland2.74755%26%8%
OpmeerNoord-Holland3.89870%47%19%
OpsterlandFryslân10.03478%55%26%
OssNoord-Brabant26.15661%33%12%
Oude IJsselstreekGelderland12.47472%44%17%
Ouder-AmstelNoord-Holland3.09750%18%5%
OudewaterUtrecht3.04541%24%12%
OverbetuweGelderland14.17767%40%14%
PapendrechtZuid-Holland7.61643%19%4%
Peel en MaasLimburg14.12176%52%23%
PekelaGroningen4.09875%50%25%
Pijnacker-NootdorpZuid-Holland15.33942%20%7%
PurmerendNoord-Holland23.43644%15%4%
PuttenGelderland6.39064%40%18%
RaalteOverijssel11.92174%50%19%
ReimerswaalZeeland6.99066%36%14%
RenkumGelderland8.62873%45%19%
RenswoudeUtrecht1.56458%33%13%
Reusel-De MierdenNoord-Brabant4.70167%43%19%
RhedenGelderland12.26961%30%11%
RhenenUtrecht5.22764%39%16%
RidderkerkZuid-Holland9.24953%23%8%
Rijssen-HoltenOverijssel10.88772%43%14%
RijswijkZuid-Holland7.10244%13%3%
RoerdalenLimburg7.83780%53%23%
RoermondLimburg16.40071%43%15%
RoosendaalNoord-Brabant21.81060%33%12%
RotterdamZuid-Holland66.17239%14%4%
RozendaalGelderland64592%73%35%
RucphenNoord-Brabant7.19365%40%18%
SchagenNoord-Holland15.34464%39%16%
ScherpenzeelGelderland3.15557%30%8%
SchiedamZuid-Holland11.04128%10%2%
SchiermonnikoogFryslân40165%41%20%
Schouwen-DuivelandZeeland12.26370%51%29%
SimpelveldLimburg3.48976%50%21%
Sint-MichielsgestelNoord-Brabant10.31666%40%17%
Sittard-GeleenLimburg28.39974%42%13%
SliedrechtZuid-Holland5.86452%20%4%
SluisZeeland10.36470%46%22%
SmallingerlandFryslân16.87770%42%17%
SoestUtrecht12.45865%33%11%
SomerenNoord-Brabant6.55870%43%18%
Son en BreugelNoord-Brabant6.07070%45%14%
StadskanaalGroningen9.61176%53%27%
StaphorstOverijssel4.48077%55%23%
Stede BroecNoord-Holland6.84365%36%11%
SteenbergenNoord-Brabant8.17663%36%14%
SteenwijkerlandOverijssel14.51371%49%22%
SteinLimburg5.86180%55%21%
Stichtse VechtUtrecht17.83953%23%8%
Súdwest-FryslânFryslân29.07166%43%19%
TerneuzenZeeland19.78263%39%17%
TerschellingFryslân1.47959%39%18%
TexelNoord-Holland4.45765%40%17%
TeylingenZuid-Holland10.32746%23%7%
TholenZeeland8.52359%36%14%
TielGelderland10.10360%33%8%
TilburgNoord-Brabant55.71044%19%5%
TubbergenOverijssel6.16880%60%26%
TwenterandOverijssel9.26176%53%22%
TynaarloDrenthe11.48582%59%27%
TytsjerksteradielFryslân11.71176%48%21%
UitgeestNoord-Holland3.95850%19%5%
UithoornNoord-Holland7.43653%23%7%
UrkFlevoland5.46544%16%3%
UtrechtUtrecht57.06127%10%2%
Utrechtse HeuvelrugUtrecht13.73270%42%16%
VaalsLimburg2.47176%53%26%
Valkenburg aan de GeulLimburg4.90777%56%27%
ValkenswaardNoord-Brabant9.15066%39%14%
VeendamGroningen8.62781%54%27%
VeenendaalUtrecht15.92257%25%6%
VeereZeeland9.09674%53%26%
VeldhovenNoord-Brabant14.06263%34%11%
VelsenNoord-Holland16.72433%11%3%
VenloLimburg24.15361%31%11%
VenrayLimburg13.41675%45%19%
VijfheerenlandenUtrecht16.08851%27%10%
VlaardingenZuid-Holland11.61138%12%2%
VlielandFryslân28968%37%15%
VlissingenZeeland12.13251%25%8%
VoerendaalLimburg4.25580%55%25%
Voorne aan ZeeZuid-Holland21.66851%27%11%
VoorschotenZuid-Holland6.60855%23%7%
VoorstGelderland6.05274%51%23%
VughtNoord-Brabant8.84164%39%17%
WaadhoekeFryslân15.59871%46%20%
WaalreNoord-Brabant6.20173%44%17%
WaalwijkNoord-Brabant13.84856%32%12%
WaddinxveenZuid-Holland8.47844%19%6%
WageningenGelderland6.64460%35%16%
WassenaarZuid-Holland7.23364%38%19%
WaterlandNoord-Holland5.29047%24%8%
WeertLimburg14.08469%41%16%
West BetuweGelderland15.92868%45%19%
West Maas en WaalGelderland6.01574%47%21%
WesterkwartierGroningen19.30680%59%27%
WesterveldDrenthe6.94980%60%31%
WestervoortGelderland4.50359%27%7%
WesterwoldeGroningen8.47782%68%45%
WestlandZuid-Holland31.66438%19%7%
WeststellingwerfFryslân8.03071%47%24%
WierdenOverijssel7.60775%48%19%
WijchenGelderland12.80364%39%13%
WijdemerenNoord-Holland7.45455%30%14%
Wijk bij DuurstedeUtrecht7.19255%27%8%
WinterswijkGelderland9.65368%40%15%
WoensdrechtNoord-Brabant7.72669%44%21%
WoerdenUtrecht13.61947%23%8%
WormerlandNoord-Holland4.27352%27%10%
WoudenbergUtrecht3.98258%31%10%
ZaanstadNoord-Holland35.96435%12%3%
ZaltbommelGelderland8.69665%42%18%
ZandvoortNoord-Holland3.44244%23%9%
ZeewoldeFlevoland7.03469%35%10%
ZeistUtrecht14.00360%34%14%
ZevenaarGelderland14.46363%35%11%
ZoetermeerZuid-Holland24.51940%13%3%
ZoeterwoudeZuid-Holland2.55549%25%10%
ZuidplasZuid-Holland13.13553%27%9%
ZundertNoord-Brabant7.69264%41%19%
ZutphenGelderland12.77454%25%7%
ZwartewaterlandOverijssel7.00661%35%12%
ZwijndrechtZuid-Holland10.09840%13%4%
ZwolleOverijssel33.96649%21%6%

Alle 2.410 plaatsen als CSV, met per plaats ook de middelste waarde. Peildatum 2026-09-13. Vrij te gebruiken met bronvermelding (CC BY 4.0).

Zo hebben we gerekend

Per woning bepaalden wij het achtererf uit de kadastrale kaart, de BAG en de ligging van de straat: alles vanaf 1 meter achter de voorgevel, zonder het huis zelf. Op een hoekperceel telt de strook naast het huis aan de zijstraat niet mee. Op dat achtererf pasten wij de landelijke staffel toe en trokken wij de bijgebouwen af die in de BAG staan. Wij deden dat voor alle woonplaatsen van Nederland en telden alleen percelen met precies één woning; appartementen vallen dus af. Het is een schatting: tuinhuisjes staan niet altijd in de BAG, weiland telt niet als erf, en de uitzonderingen (monumenten, beschermde gezichten, archeologie, waterkeringen) zitten niet in deze telling. Het gaat om ruimte, niet om plannen: of een eigenaar ook wil bouwen, zegt deze telling niet.

Familiewoning, woningsplitsing of een eigen kavel?

Veelgestelde vragen

Wanneer mag ik een familiewoning bouwen zonder vergunning?

Naar verwachting vanaf 1 januari 2027, als het Besluit versterking regie volkshuisvesting ingaat. Die datum is nog niet zeker. De Raad van State bracht op 22 oktober 2026 advies uit over het besluit. Wat daarin staat, wordt openbaar als het besluit in het Staatsblad verschijnt. Tot die tijd mag een woning in de achtertuin zonder vergunning alleen voor mantelzorg.

Voor wie is een familiewoning?

Voor familie in de eerste graad van iemand die in het huis woont: ouders en kinderen, ook adoptie- en pleegkinderen. De toelichting bij het ontwerpbesluit noemt ook partners, stief- en schoonouders en schoonkinderen. Kleinkinderen en grootouders vallen er alleen onder bij mantelzorg. Een mantelzorgverklaring is voor familie niet meer nodig.

Kan mijn gemeente de familiewoning verbieden?

Nee. Volgens het ontwerpbesluit wordt het een landelijke regel die ook geldt als het omgevingsplan van de gemeente strenger is. Gemeenten mogen wel ruimer zijn. Uitzonderingen gelden onder meer bij monumenten, rijksbeschermde stads- en dorpsgezichten en werelderfgoed.

Wat gebeurt er als mijn ouder of kind er niet meer woont?

Dan eindigt de vrijstelling, tenzij er direct weer familie in de eerste graad komt wonen. Daarna gelden de gewone regels van het omgevingsplan: een vergunning aanvragen of het gebruik aanpassen. Keuken en sanitair hoeven volgens de toelichting niet weg.

Moet ik eigenaar zijn van het huis?

Nee, maar een huurder heeft in de regel toestemming van de verhuurder nodig. Het huis zelf moet legaal zijn.

Krijgt mijn ouder minder AOW als hij of zij bij mij in de tuin woont?

Nee. Ouder en kind vormen voor de AOW nooit een gezamenlijke huishouding (Algemene Ouderdomswet, artikel 1). Voor een bijstandsuitkering is dat minder duidelijk; vraag dat na bij de gemeente.

Hoe groot mag een familiewoning zijn?

Alle bijgebouwen op het achtererf samen: de helft van een achtertuin tot 100 m², daarboven een staffel tot maximaal 150 m². Een garage of schuur die er al staat telt mee. De woning mag maximaal 5 meter hoog zijn.

Moet ik het melden bij de gemeente?

Volgens Volkshuisvesting Nederland is er geen meldingsplicht voorzien. De bouwregels, bijvoorbeeld voor brandveiligheid, gelden wel.

Hebben de buren er iets over te zeggen?

Er is geen vergunning, dus ook geen bezwaarprocedure. Het burenrecht blijft wel gelden: een raam binnen 2 meter van de grens met zicht op het buurerf mag alleen met toestemming van de buren (Burgerlijk Wetboek boek 5, artikel 50).

Kan ik de familiewoning later los verkopen?

Nee. De familiewoning blijft bij uw perceel horen. Wilt u een woning die los verkocht kan worden, dan is een eigen kavel nodig, en daarvoor moet de gemeente toestemming geven.

Hoe weet ik hoeveel ruimte mijn tuin heeft?

De SplitsCheck rekent het voor uw adres uit: de geschatte achtertuin op de kaart, het maximum aan bijgebouwen, wat er al staat en hoeveel m² er over is.

€ 29,00 incl. btw

Hoeveel m² familiewoning past er in uw achtertuin? De SplitsCheck rekent het uit voor uw adres, met de achtertuin op de kaart en wat er al staat. U ziet ook of uw huis groot genoeg is om te splitsen en of er een eigen kavel kan.

Check uw adres

Weet u al dat het past en zoekt u prijzen? Mail uw adres naar info@kavelscout.nl. Met uw toestemming brengen wij u in contact met een aanbieder van familie- en mantelzorgwoningen in uw regio.

Bronnen

Indicatieve, geautomatiseerde voorselectie — geen juridisch of planologisch advies. Bronnen: Kadaster/PDOK, BAG, ruimtelijkeplannen.nl, officiële bekendmakingen.
Kavelscout · KvK 96183942 · Bachlaan 5, 5654 HM Eindhoven · info@kavelscout.nl
Kosten & regels · Kavel splitsen per plaats · Kavel splitsen bij woonbestemming · Mantelzorgwoning · Leges principeverzoek · Complete gids · Het proces · Kostenoverzicht · Principeverzoek · Voor professionals
Over Kavelscout · Nieuws · Voorwaarden · Privacy